До розблокування Ethereum залишилося менше тижня

Ave Maria

Крипто-планктон
Дописи
12
Повага
5
Фантиків
44
12 квітня в мережі Ethereum відбудеться довгоочікуваний хардфорк "Шанхай", який дасть змогу валідаторам виводити заморожені для стейкінгу монети. Наразі їхній обсяг становить 18 млн ETH на $34 млрд або 15% від загального обсягу пропозиції.

Щоб знизити потенційний тиск на ціну і не перевантажувати мережу, охочі вийти зі стейкінгу будуть змушені відстояти чергу. Максимальний щодобовий відтік обмежений 2200 транзакціями. Таким чином у разі вилучення кожним валідатором блоку в 32 ETH, щодня з мережі буде виводитися 70 тис. монет на $132,5 млн.

А завдяки тиску з боку американських регуляторів, кількість охочих вийти зі стейкінгу буде чималою. Так, у досудовому врегулюванні криптобіржа Kraken погодилася на заборону надання стейкінгу і виплату $30 млн штрафу. Зараз її клієнти займають 6,9% частку в загальному пулі валідаторів з 1,2 млн заблокованих ETH. Тільки на обробку заявок від Kraken піде 17 днів.

Аналогічну досудову претензію від SEC отримала криптобіржа Coinbase, чия частка практично вдвічі перевищує Kraken. Не виключено, що найближчим часом вона також поступиться регулятору.

SEC домагається не тільки відмови від стейкінгу, а й статусу цінного паперу для Ethereum. Якщо його буде затверджено в судовому порядку, криптобіржам для роботи з криптовалютою доведеться отримувати ліцензію брокера і вести більш суворий облік як клієнтів, так і всіх операцій.

Однак і за відсутності судового прецеденту регуляторний тиск наростає. Наприклад, 09 березня Генеральна прокуратура Нью-Йорка (NYAG) подала до суду на KuCoin, звинувачуючи криптобіржу в проведенні незаконних фінансових операцій: представникам прокуратури вдалося купити ETH за відсутності в оператора ліцензії професійного учасника ринку цінних паперів.

Посилення ставлення регуляторів до Ethereum не тільки підштовхує американських учасників ринку до відмови від стейкінгу, а й загалом знижує для них інвестиційну привабливість активу.

Водночас проведення хардфорка є важливою віхою для мережі, а здатність вільного переміщення монет підвищує інтерес до стейкінгу з боку обережних інвесторів, не готових блокувати монети на невизначений термін. Суперечності, що зіштовхуються, ймовірно, призведуть до значної волатильності ETH у найближчі два місяці.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі